• Ortam havasının mikroplardan arındırılması.
  • Tuvaletlerin dezenfeksiyonu ve kötü kokuların giderilmesi.

Uygulama :
Hava/Ortam Dezenfeksiyonu ve Kötü Koku Giderimi:
Hastane tuvaletleri, bekleme alanları gibi alanlara monte edilen ve elektrikle çalışan ozon hava dezenfektörü ile hiçbir sarf gideri olmadan ve kimyasal kalıntı bırakmadan havadaki patojenler(bakteri,virüs,vb..) ve kötü kokular yok edilebilir.
Tuvalet,sigara, rutubet, is, çöplük, yemek, soğan, sarımsak gibi kötü kokular, kimyasal bazlı parfümler gibi baskılayarak değil parçalayarak yok edilir.
Hastane tuvaletlerinde uçucu kimyasal parfümler yerine ozon kullanımı doğal yöntemle koku giderme, ortamı mikroplardan arındırma ve oksijen seviyesini arttırma anlamına gelmektedir.
Ayrıca portatif olarak kullanılan ozon dezenfektörü ile hastane odalarının temizliği esnasında tüm mikrop ve kötü kokular 15-20 dakikalık uygulama ile yok edilir. Böylece kokudan ve mikroptan arındırılmış , ferah odalar hastaların kullanımına sunulabilir.
Sebze, Yeşillik, Meyve, Et, Balık, Tavuk, Deniz Ürünleri Yıkama ve Dezenfeksiyon :
Hastane bünyesindeki yemek işletmelerinde, yıkama evyesi üzerine monte edilen ve elektrikle çalışan ozon su dezenfektörü ile hiçbir sarf gideri olmadan ve kimyasal kalıntı bırakmadan bakteri, virüs,mantar ve pestisit(tarım ilacı) kalıntıları yok edilir.
Klor bazlı herhangi bir kimyasal veya sirke kullanımına gerek kalmadan tam dezenfeksiyon sağlanmış olur.
Ozonlama yöntemiyle yıkanan gıdalar durulama gerektirmediği için su tasarrufu da sağlanmış olur.
Ozonla yıkanmış sebze,meyve ve yeşilliklerin canlılığı,görünüm kalitesi ve kullanım ömrü artar.
Hasta ve refakatçilerine doğal ve çevreci ozonlama yöntemiyle dezenfekte edilmiş gıdaları sunmanın avantajı elde edilir.